poniedziałek, 16 grudnia 2013

FORECAST 2014: LATANIE I SPAWANIE (w 3D)

Chcesz być trendy w 2014?
To spraw sobie na gwiazdkę DRUKARKĘ 3D. Bez takiej drukarki będziesz w przyszłym roku zupełnie nie na czasie. Drukarka przyda ci się także z kilku innych powodów.

Po pierwsze będziesz mógł sobie wydrukować i złożyć własnego DRONA. Małe bezzałogowce są coraz bardziej hot, więc warto mieć przynajmniej jednego na użytek prywatny. W ten sposób już teraz oswoisz technologię, która za chwilę stanie się mainstream.

GOŁĘBIE POCZTOWE
W 2014 bardzo popularne będą poradniki hodowli i treningu gołębi pocztowych. Opanowując własnego drona możesz skorzystać z dawno sprawdzonych metod „ganiania” albo „bujania” gołębi. Ćwicząc pilnie z dronem (np. nie pozwalając mu usiąść na balkonie z przesyłką od Amazon lub dużą pizzą) znacznie poprawisz jego kondycję i wytrzymałość lotową co może się okazać przydatne przy większych zamówieniach. Jeśli podczas bujania gołębi lubisz mówić sam do siebie (albo śpiewać pod prysznicem), polecanym gadżetem na 2014 r. są sterowane głosem okulary Google.

Drukarka 3D pozwoli ci również wyprodukować w garażu części do złożenia własnego ANDROIDA. Humanoidalny robot już w 2014 r. na pewno pomoże ci posprzątać mieszkanie i posegregować śmieci (przy okazji: pamiętaj by w 2014 r. pod żadnym pozorem nie wrzucać do niebieskiego pojemnika zabrudzonego i tłustego papieru ani papieru przebitkowego – czyli np. zatłuszczonych rachunków albo faktur), humanoid usłużnie też otworzy ci puszkę piwa a jeśli zajdzie potrzeba wlezie na dach by ściągnąć stamtąd szpiegowskiego drona wysłanego przez sąsiada.


Foto: 
www.wallpixr.com

Zadbaj jedynie o to aby twój android zasilany był ZIELONĄ ENERGIĄ. Pojawiają się pogłoski, że korzystanie z robotów zasilanych energią pochodzącą z paliw kopalnych będzie bezwzględnie zakazane na terenie całej UE.
Popularnością w 2014 cieszyć się zatem będą elektroniczne podłogi odzyskujące energię kinetyczną. Jeśli w pomieszczeniu wyposażonym w taką podłogę odpowiednio ustawisz swoją drukarkę 3D i sprawdzając postępy jej pracy będziesz biegał wokół niej wystarczająco szybko, jest duża szansa na odzyskanie ok. 5 do 20 Wat (wystarczy by zasilić oszczędnego humanoida i doładować niewielkiego drona).

PANTOMIMA
W nadchodzącym roku rekordy sprzedaży pobiją podręczniki i filmy instruktażowe na temat pantomimy. Ponieważ wszystkie nowoczesne urządzenia i komputery sterowane będą nie tylko głosem ale głównie gestem, sztuka pantomimy stanie się niezwykle cenioną umiejętnością. Przekazywanie domowemu androidowi komend przy pomocy ruchów dłoni podobnie jak obsługa multiscreeningowych multimediów wiązać się będą z wielogodzinną praktyką języka ciała. Pantomima stanie się także głównym tematem wpisów headhunterów na LinkedIn czy większości selfies na Snapchat. Tym samym zwiększy się jeszcze bardziej problem z obróbką i wykorzystywaniem BIG DATA - chyba że do tego czasu uda się udoskonalić technologię 3D na tyle by można było drukować BIO-KOMPUTERY – najlepiej od razu z komórek macierzystych pobieranych z zawsze na to gotowych myszy (chwytanych przez udomowione drony łowne).

Ponieważ 2014 będzie również rokiem DRIVERLESS CAR pantomimę będą mogli uprawiać także kierowcy bez ryzyka gromadzenia punktów karnych. Samochodowa pantomima (wykonywana np. w towarzystwie wydrukowanego w 3D androida) angażująca uwagę innych kierowców (czy nawet pieszych) stanowić może w 2014 r. znakomity wkład we wciąż podobno istniejący trend pt. GAMIFICATION. Pasażerowie samojezdnych aut na pewno chętnie korzystać będą z aplikacji FAN-SOURCING gdzie oceniane będą i nagradzane np. ich postępy w wyłapywaniu dronów służb miejskich przez uchylone szyberdachy.

Internet rzeczy, wearable computers, opaski biometryczne, udoskonalone mobilne technologie czy w końcu interfejsy komunikacji: mózg – maszyna (i vice versa) wszystko to sprawi, że 2014 będzie rokiem BIO-MEASURE. Jeśli poczujesz się z tym trochę nieswojo zawsze będziesz mógł skorzystać z platform MICRO-TASKING. Wysyłając tam kwantowym internetem (ewentulanie tradycyjnym LTE z tabletowej promocji) skan własnego mózgu będziesz mógł szybko sprawdzić co jest z nim nie w porządku.

Anonimowi ochotnicy dzieląc się zadaniami zaproponują optymalizację i odpowiednie przebudowanie twojego umysłu. Gotowy model będziesz mógł obejrzeć korzystając z prostej aplikacji na SMART-WATCHa. Udostępniając z kolei skan dla celów open-source będziesz mógł zasilić swój rachunek Bitcoin. Model ulepszonego mózgu w wersji 3.0 bez problemu odtworzysz na zakupionej drukarce 3D. Ewentualnie możesz tą nudną i czasochłonną czynność zlecić androidowi (naturalnie przy pomocy gestów). Postaraj się przy tym nie gestykulować zbyt szeroko by niepotrzebnie nie płoszyć bezdomnych dronów – szczególnie tych obdarzonych SZTUCZNĄ INTELIGENCJĄ. Wystraszony dron tego gatunku staje się zupełnie nieobliczalny i nieprzewidywalny.
Podobnie jak 2014.

Reasumując: wszystko wskazuje na to, że 2014 rok upływać będzie pod znakiem pantomimy i gołębi - czego oczywiście Wam i sobie życzę.


Tak na marginesie: powyższa lista przewidywań na rok 2014 jest wciąż roboczo niekompletna i uzupełniona zostanie w grudniu 2014.

Ostrzeżenie: zgodnie z ustawą o grach losowych (Dz.U. 2009 nr 201 poz. 1540) autor prognoz nie bierze odpowiedzialności za ich niewłaściwe zrozumienie, tudzież nieskuteczne / niesatysfakcjonujące wykorzystywanie w celach komercyjnych.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Kontakt: STANISZEWSKIkropkaMmałpaDŻIMEILkropkaKOM

Poprzednie wpisy: